PAPÍRGYŰJTÉS

Az iskola Szülői Munkaközössége őszi papírgyűjtést szervez a tanulók számára. A nagy mennyiségű papír felhalmozódása miatti hosszas várakozási idő elkerülése érdekében és a vállalkozó javaslatával egyetértve a gyűjtést két napra fogjuk hirdetni, külön az alsó és külön a felső tagozatosok számára.

Az akció időpontja:
2011. szeptember 22. csütörtök 14 órától az alsó tagozatos,
2011. szeptember 23. péntek 14 órától a felső tagozatos diákoknak


Helye : Művelődési Ház előtti parkoló.

Kérem a kedves szülőket és a falu lakóit, segítsék a gyerekek munkáját a gyűjtésben.

Köszönettel: az iskola Szülői Munkaközössége

Műveltségi vetélkedő a Magyar Kultúra Napján

Több, mint százötven évvel ezelőtt Giuseppe Mezzofanti olasz bíboros és nyelvész a következőket mondta a magyar nyelvről, amelyet 57 más nyelven kívül szintén beszélt: "Tudja, melyik nyelvet tartom a görög és latin mellett, minden más nyelv előtt, leginkább dallamosnak és a verselés szempontjából leginkább fejlődésre képesnek? A magyart! Az új magyar költők verseit ismerem, ezeknek dallamossága teljesen magával ragadott. Ügyeljen, ebben a nemzetben egyszerre csak fel fog tündökölni egy költői lángész, aki teljességgel igazolja jóslatomat. A magyarok, úgy látszik, még maguk sem tudják, micsoda kincs lakozik nyelvükben".

Fontosnak tartjuk, hogy tanítványaink ismerjék és megismerjék népünk költészetét, kiemelkedő alakjait. Erre jó alkalmat adott a Magyar Kultúra Napja, melyet minden év január 22-én ünnepelünk. Ezen a napon fejezte be Kölcsey Ferenc a Himnusz megírását.
Iskolánk hagyományteremtő céllal az idei tanévben első alkalommal rendezte meg 3-4. osztályos tanulók számára magyar költők életéből és verseiből műveltségi vetélkedőjét. Felhívásunkra 8 csapat jelentkezett a környező településekről.

A versenyzők alapos felkészülésről tettek tanúságot a játékos, változatos, gondolkodtató feladatok megoldása során. Szoros volt a verseny, de voltak jók és jobbak. A helyezések a következők:

1. Iringók – Nagylók
2. Gézengúzok – Iváncsa
3. Kis költészek – Pusztaszabolcs
4. Pegazusok – Mezőfalva
5. Fekete rigók – Iváncsa
6. Olvasgatók – Rácalmás
7. Szuper 3D – Rácalmás
8. Lepkék – Mezőfalva

Minden résztvevőnek és felkészítő tanítónak gratulálunk! További sikeres munkát kívánunk!
Köszönjük a megrendezés lehetőségét és a díjakat iskolánk vezetőségének!
Jövőre találkozunk ugyan így, ugyan itt!

Balláné Spitz Mariann és Szabóné Kovács Erika
tanítók

Mindenkinek köszönet és hála!

A szervezők nevében szeretnék köszönet mondani minden gyereknek, szülőnek és osztályfőnöknek, hogy segítőkészségüknek hála rekord mennyiségű ajándékdoboz gyűlt össze ebben az évben. Büszkék lehetnek Magukra, büszkék lehetünk Magunkra. Ha egy közösségben, a mi iskolánkban, a mi falunkban ennyi együtt érző, segítőkész ember él, akkor biztosan nagy dolgokra leszünk együtt képesek.
A sok-sok szépen becsomagolt dobozt az adventi ünnepségen mutattuk be a gyerekeknek, hogy saját szemükkel is lássák, mekkora ereje van az emberi szolidaritásnak.
A Családsegítő Szolgálat munkatársainak többet kellett fordulni, hogy minden meglepetést rejtő csomagot átvigyék magukhoz, hiszen a hagyományoknak megfelelően rájuk bíztuk a kiosztást. Ők ismernek mindenkit a faluban, tudják, ki minek örülne.
Nagyon örültünk annak, hogy nem csak iskolások készítettek csomagot, de sok dobozkát kaptunk például az Egészségház dolgozóitól is. Az iskola tanárai közül legtöbben közvetlenül juttatták el adományaikat a gyerekekhez. Így kaptunk sok ruhát, kabátot, csizmát Szabóné Bögyös Orsolyától, Ollmann Judittól, Zsákovics Istvánnétól, Lakos Lillától.

Mindenkinek köszönet és hála!
Baricza Zsuzsa

IPR - Integrált Pedagógiai Rendszer

„Az integráció emberi jog, nem pedig ajándék vagy jutalom, amint ki kell érdemelnie azoknak, akikkel ráadásul szűkmarkúan bánt az élet.”
(Blackstone)

A mezőfalvi iskola és a fenntartó önkormányzat a 2009/2010-es tanévben pályázott először integrációs felkészítést fejlesztő program szervezésének támogatására.

Az Integrált Pedagógiai Rendszer a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek esélykülönbségének – a szociális helyzetből és a képességek különböző szintű fejlettségéből eredő hátrányok - kiegyenlítését hivatott segíteni. Olyan pedagógiai keretrendszert, eszközrendszert jelent, mely nem ad meg részletes tantervi tartalmakat, nem ad konkrét alkalmazható tanítási programot, nem határoz meg tanmenetet, tankönyvet, Ugyanakkor olyan pedagógiai kereteket vázol, ehhez sajátos eszközrendszert ajánl, amely révén az iskola a különböző eredetű hátrányok csökkentését, az együttnevelés pedagógiai esélyeit jelentősen növelheti.

A program működtetéséhez elengedhetetlen az integráló, heterogén intézményi közeg kialakítása. Iskolánkat az egyéni különbségekre alapozott nevelés, differenciálás jellemzi, mely figyelembe veszi a tanuló előzetes tudását, érdeklődését, személyiségének rá jellemző vonásait, erősségeit és gyengeségeit.


Az Integrációs Pedagógiai Rendszer működtetése csak akkor lehet eredményes, ha az átfogja az intézmény egészének életét, ha az intézmény szellemiségébe, a mindennapok gyakorlatába is beépül.

Az IPR támogatás felhasználásáról:

- Közösségépítő, integrációt segítő közösségi rendezvényeken való részvétel pl.:
Ingyenes kirándulás Budapestre (Csodák Palotája, Aréna Pláza 3D-s mozi)
- Szociális hátrányok enyhítésére taneszközök beszerzése (iskolai használatra)
- Karácsonyi ajándékcsomag kiosztása
- Barátságos tanulói környezet kialakítása (függönyök vásárlásához való hozzájárulás)
- Szemléltetőeszközök, alapanyagok vásárlása
- Szakmai programokon, pedagógus továbbképzéseken való részvétel biztosítása

A 2010/2010-es tanévre is benyújtottuk pályázatunkat. Örömmel értesítjük az olvasókat, hogy október 27-én megtudtuk, az idén is a nyertes pályázók között van iskolánk! Reméljük, az idén is tudunk annyi közösségépítő programot és szociális hátrány enyhítését célzó segítséget nyújtani a programban résztvevő halmozottan hátrányos helyzetű gyermekeknek, mint az előző évben.


Horváth Lászlóné
az IPR intézményi felelőse

"Karácsony készül, emberek!
Szépek és tiszták legyetek!
Súroljátok föl lelketek,
csillogtassátok kedvetek,
legyetek újra gyermekek
hogy emberek lehessetek!"

Vass Albert

Ez történt velünk a 2009/2010-es tanévben:



Papírgyűjtés eredménye

Rekord mennyiségű apír gyűlt össze(tovább)

alsó tagozat:
I. 1.a 2078 kg
II. 3.a 1986 kg
III. 4.a 1643 kg
felső tagozat:
I. 5.a 2325 kg
II. 6.a 1496 kg
III. 7.a 1468 kg

Május hónap büszkeségei

Mosoly-dij 2010.05.27.

Alsós mosoly-díly

2010.04.29

Felsős Mosoly-díj

2010.04.29

Márciusi mosoly-díj

Petőfi-hét díjazottjai II.

Petőfi - hét díjazottjai I.

Újra játszóházat tartottak a tanító nénik!

Havas táj köszöntött ránk ma reggelre, mégsem tudta a gyerekek kedvét szegni, hogy részt vegyenek a tanítók által szervezett kézműves foglakozáson. Lássuk képekben... 2010.03.11

március 10-én tartottuk az angol kiejtési versenyt



Alsós tanulmányi verseny első napja képekben.

A képre kattintva nagyobb méretben is megtekinthető

A 10 legszebb magyar szó!

A Betűzgető Anyanyelvi Versenyen az írásbeli és a szóbeli forduló közötti szünetben a gyermekek szavazhattak az általuk legszebbnek talált tíz magyar szóra.

A következő sorrend alakult ki:

1. barátság

2. vidámság

3. kristály

4. sötétség

5. hópehely

6. televízió

7. csillag

8. utazás

9. hullám

10. napsugár

gyertyagyújtás 12.11-én

Megható pillanat:Gratula-díjat kapott Zsákovics Istvánné -->Ági néni

Határtalan és önzetlen segítségnyújtásáért kitüntette a
Szülői Munkaközösség "mindenki" Ági nénijét!
Kívánunk neki még nagyon sok erőt, energiát a további munkájához!

Köszönjük Ági néni!

Köszönjük Ági néni!